Will Millar - Celtic Seasons Of Enchantment


 • Katalogové číslo: LK 0138-2
 • EAN: 8594046741383
 • Datum vydání: 01.07.2004
 • Tradiční keltská hudba
 • (P)+(C) 2004 NEXTERA under license from Chacra Music Licensing Inc. Published by Fanciful Music Publishing Inc.
 • VYPRODÁNO! DELETED!

Seznam skladeb:

 1. Maghmell – The Pleasant Plain     (5:51)
  The Pleasant Plain / The Hills of Navan /The Red Branch Hail*
 2. Beltain (Spring)     (10:16)
  Patrick’s Silver Dagger / Among the Hazel Woods / Ossian in Tir Na n‘ Oge / The Children of Lir / Crann Bethadh: The Tree of Life
 3. The Coulin*     (2:30)
 4. Mabon...Autumn Equinox (September 21) (3:09)
  The Queen of the Western Land* / Spirit Stones
 5. Fairy Child Waking (1:14)
 6. Samhain:The Celtic year begins (November 1)      The Fairy Wind / Lament of Etrinn / The Devil Among the Virgins (7:43)
 7. Lagan Enchantments*     (6:53)
 8. The Druids Winter     (6:33)
 9. Dalraida (2:09) Among the Hazel Woods (Reprise) / Yule Feast at Dunseverick
 10. Dance of Lughnasah (1:12) The Piper Sidhe Bodb Derg

 Celkový čas: 47:28

* zaranžoval Will Millar

Nahrávky se účastnili:
 • Will Millar - Irské píšťaly, Bodhran (tradiční irský buben)
 • Derek Bell - Irská harfa
 • Patrick Davey - Irské loketní dudy (Elbow pipes), dřevěná flétna
 • David Gogo - Modrá kytara se zeleným nádechem
 • Tom McGolderick - Housličky
 • Kiernan McHugh - Harmonika
 • Trefor Owens - 5-řadý Akordeon
 • Phil Newns - Velké křídlo
 • Johnny Scott - Akustická kytara
 • Nuala Towill - Chello

Hudba z CD Kouzelná roční období keltů vás zavede na meditativní a inspirující pouť keltskými obřady a do magického období starého keltského kalendáře.

KELTSKÝ KALENDÁŘ 

     Dovolte mi vás provést ročními obdobími keltského kalendáře a nepsanými lidovými tradicemi vypravěče se starodávnou hudbou, která jako by šepotem vám umožní vstoupit branou k okouzlení. Doufám, že zde naleznete alespoň trochu míru a inspirace a dechu keltského vánku, který vám s sebou přinese prastaré zvuky a příběhy. Kéž vám umožní uvolnit touhu vašeho srdce po tom, na co jste již téměř zapomněli.

     Naše melodie vás provedou čtyřmi obdobími keltského kalendáře. Rok byl rozdělen do dvou velkých částí, světlé a temné poloviny, počínaje 1. listopadem neboli samainem a konče 1. květnem neboli beltainem. Dále byl rok prostoupen důležitými festivaly zvanými imbolc a lugnasad, stejně tak i čtyřmi důležitými svátky – jarní a podzimní rovnodenností, letním a zimním slunovratem a zářícím svátkem vánoc (Yule).

    Kelstký kalendář obsahoval 13 měsíců. Prvním dnem nového roku byl 1. listopad, den po samainu (31. října), kdy se probouzí k životu celý svět duší. Halloween byl keltským svátkem zemřelých a znovuzrození nazývaným samain (čti sou-in). Rostliny a stromy byly tehdy posvátné a pouť Měsíce od jeho východu až po západ velmi důležitá.

    Melodie z tohoto CD vás provedou obdobími keltského roku. Dále Vám nabízím pár sepsaných meditací ze starodávných pamětí, které jsou spojeny s kouzelnou hudbou na oslavu života a smrti.
 

"Hned pod povrchem každodenních starostí a shonu moderního života se nachází tiché místo. Je to hodně vyhledávané útočiště, místo kouzel, které jsme jako děti znali, voňavá zahrada plná vřelých vzpomínek, které tu a tam potřebujeme probádat. Jak můžeme uniknout do místa, kde dokážeme opět nalézt nějaké to nové kouzlo?

Irský farmář a básník James Kavanaugh ve své básni Pegasus hovoří o tom, že jeho duše je jako starý kůň "nabízený ke koupi jž na dvaceti trzích". A po letech, kdy se okoušel najít ve světě stopu tohoto kouzla, nalezl odpověď: "A tak jsem své duši řekl: můj koni, ohlávku dolů! A nikdy více ti ji již nenasadím. Už žádné dohady se světem, vždyť na jižní straně údolí je slunná pastvina. A když jsem tato slova vyřkl, na zádech mi křídla narostla. Nyní mohu letět domů do jakékoli země, kterou má představivost kdy znala."

Rád bych byl přesvědčen o tom, že když dáte hudbě možnost hrát a vířit, tak zjistíte, že i vaše myšlenky putují do jiných časů a tišších míst. Doufám, že naleznete tu vyhřátou stranu údolí, kde budete moci na chvilku ulehnout do vysoké trávy a znovuobjevit některá ta kouzla, s nimiž vám narostou křídla na zádech. Pak poletíte s hudbou na jakékoli místo, po němž vaše představivost touží."

Will Millar