Jiří Mazánek – Písně bohyni

 • ERA 2036-2
 • EAN: 8594048312369
 • Datum vydání: 25.11.2004
 • Etnická hudba s recitacemi básní
 • (P)+(C) 2004 NEXTERA
 • VYPRODÁNO! DELETED!Z básní, které psal Jiří sedm měsíců své přítelkyni Lence, provedl výběr Alfred Strejček, sestavil ho do sedmi částí a Jiří je pod jeho dohledem natočil. Protože každá část vyjadřuje určitou náladu, je charakterizována vždy jedním hlavním nástrojem, předehrou a většinou i dohrou. Jiří Mazánek tak využil kolem dvaceti pouze akustických nástrojů (strunné, dechové i perkusivní) a zpěvu (celkem přes 50 minut hudby!). Velkou tvořivou spoluprací byl hudební dohled Michala Ditricha, v jehož studiu Bubny celé album vzniklo. Všechny básně oslavují lásku a ženu, která dokáže být její dárkyní, i když jsou jako vždy v každé růži ukryty i trny.

Album uvedla do života dne 25.listopadu 2004 Jana Javornická.


Motto:
Není má láska z tohoto světa
nemůže ani být
Vždyť jediná má věta
ji nedokáže vyjádřit

To srdce vzneslo se mi
do nebeských svér
já žiji dál na zemi
a pořád ztrácím směr


Poděkování: "Chtěl bych vyjádřit nesmírnou vděčnost a obdiv Michalu Ditrichovi, bez něhož by tato nahrávka nikdy nevznikla a který intuitivně zachytil každou mou myšlenku, uskutečnil ji a nebo ještě rozvedl dále. Děkuji Alfredu Strejčkovi za jeho nezištá a cenná odborá doporučení při nahrávání recitací básní,. Další poděkování patří Šimonu Chloupkovi, který sám sobě obětavě ukradl čas pro to, aby vytvoři co nejlepší obal. Během nahrávání mi vždy pomohl přítel Jožan Půry, jak odvozem nástrojů autem, tak svou lidskou citlivostí. A nakonec bych chtěl poděkovat za vše Janě Javornické, ale především za její emocionální pomoc během několika posledních let."

Jiří Mazánek

Seznam obsažených skladeb:

 1. Okouzlení  8:30
 2. Touha  8:23
 3. Splynutí  10:47
 4. Noc  11:00
 5. Sen  11:01
 6. Víra  11:18
 7. Naděje  10:56

Celkový čas: 71:56

Jiří Mazánek: recitace, zpěv, alikvotní zpěv, 86-strunná citera, malé a střední kantele, kytara, úd, tánpúra, sitár, ektár, bambusové flétny, suling, fujary, indické harmonium, bubny, rámové bubny, bodhrán, tibetské mísy a zvony, perkuse.

(P)+(C) 2004 NEXTERA

Biography and other releases

Links