Oöphoi – Arpe Di Sabbia/Harps of Sand (Live in Archiaro)

 • Catalogue Number: ERA 2045-2
 • EAN: 8594048312451
 • Release Date: 21.05.2007
 • Limited edition 2CD!
 • (P)+(C) 2007 NEXTERA
 • THIS TITLE IS SOLD OUT AND DELETED FROM OUR CATALOGUE! 

   

"Arpe di Sabbia" (Harps of Sand) is a new double live album recorded in Archiaro, a remote location immersed in the woods of southern Italy, and it features exclusive music composed for this special event.
The two discs contain more than 130 minutes of slowly-changing textures and abyssal drones that try to describe the hidden voices of Nature: the endless movements of the ocean waves, the rustle of the crescent moon, the sunset's undercurrents, the life of nocturnal animals, the silent flow of the stars.
A magical connection with a world of forgotten sounds.

Tracklisting

CD 1 (Total Time: 58'45"):
 1. Tramonto in Sila Sunset in Sila 5:50
 2. La Clessidra della Notte The Night Hourglass 31:51
 3. Le Lunghe Ombre The Long Shadows 8:00
 4. Un Lento Battere d'Ali A Slow Beating of Wings 13:02
CD 2 (Total Time: 71'52"):
 1. Orbite di Sale Salt Orbits 21:25
 2. Il Fruscio della Luna Crescente The Rustle of Crescent Moon 14:30
 3. La Memoria Liquida, le Maree Minerali The Liquid Memory, the Mineral Tides 24:46
 4. La Porta sull'Abisso di Stelle On the Threshold of a Stellar Abyss 11:11
Written and performed by Oophoi: synths, dulcimer, samples, percussions

Special guest on "La Memoria Liquida, le Maree Minerali": Netherworld on synth, percussions, voice

Mastered by Oophoi in The Kiva, April 2007

Un ringraziamento particolare a Sergio Spiniello, Antico e Discreto Amico che ha dispiegato le Ali nella notte di Archiaro; a Tommaso, che di Archiaro e il Guardiano della Soglia; a Fernanda, che conosce il segreto della Luna Crescente; a Dario, che governa la Clessidra della Notte; ad Alessandra, che nutre le Arpe di Sabbia.
E agli Antichi Spiriti di Archiaro, vivi nella Memoria Liquida e nelle Maree Minerali.

Il disco e stato realizzato con il generoso contributo di Analysis SRL, Napoli.

"Trovarsi contadini spirituali, per innamorarsi di quel cielo fatto di terra e suoni e colori in cui ogni segno e un'emozione, ogni riverbero una speranza"

Recorded live in concert in Archiaro, June 2006.
www.archiaro.it

Archiaro_wall.jpg
DON_CHISCIOTTE.jpg

Biography and other releases

Links

Reviews

Kdo pozorně sleduje Oöphoiova alba a byl zvyklý na hluboké sondy do podvědomí, očistné zvukové lázně a nesmírně propracované, místy disonantní plochy, které nebyly samoúčelné, ale sloužily celému duchovnímu procesu probíhajícím v posluchači -mohl si všimnout již v roce 2005 u alba Hymns to a silent sky určitého odklonu od těchto komplikovaných elektronických postupů k větší jednoduchosti a úderné síle. Bude to možná souviset s jeho větším důrazem na ekologii a úctou k přírodě. Vždyť celé "Hymny" byly věnovány obdivu k obloze a mnoha jejím podobám a z toho vyplývající i zvukové prostotě. Však již vznik skladeb pro toto 2CD, které je živým koncertem z lesů jižní Itálie, kde se uskutečnila produkce pro komunitu posluchačů, je toho důkazem. Skladby mají vyjadřovat okouzlení mořskými vlnami, noční oblohou a jejími hvězdami, hlubokými lesy i nočními živočichy. Také název dvojalba v překladu Harfy z písku se tomuto záměru snaží přiblížit. Oöphoi, který vám nabízí asi 130 minut hudby a jen v jedné skladbě má jako hosta italského hudebníka Netherworlda, využívá především dlouhých táhlých tónů, které se pomalu mění a převalují do dalších hudebních frází. Ty jsou podloženy statickými, jemně rotujícími drony. Do této základní struktury se jen jako doplněk objevují některé další zvukové plochy, které je spíše zdobí. Z celého 2CD na vás dýchá klid, pohoda a otevřenost prostoru, jako by hudba uvolněně "dýchala". V Archiaru, kde se koncert konal, měli krásný svátek.

Jiří Mazánek